



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 22 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Propagation Delay | 32 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 530 µA |
| Isolation Voltage | 846 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 44 mA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 153
Distributors
pcbx
Unit Price$6.11313
Ext.Price$6.11313
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.11313 | $6.11313 |
| 10 | $4.76657 | $47.66570 |
| 25 | $4.42993 | $110.74825 |
| 50 | $4.27031 | $213.51550 |
| 100 | $4.11645 | $411.64500 |
| 300 | $3.96881 | $1190.64300 |
| 500 | $3.82647 | $1913.23500 |
| 1000 | $3.68925 | $3689.25000 |
